HSH-ornamentwww.hsh.no, Høgskolen Stord/Haugesund
Gå direkte til sidas hovedinnhold! / Go directly to the main content of the page! Til HSHs startside / Home
Adresse: HSH, Postboks 5000, N-5409 Stord
Telefon: (+47) 53 49 13 00
Telefaks Stord: 53 49 14 01 Haugesund: 52 70 26 01
E-post/Mail: postmottak@hsh.no
Mer...
 
Om HSH Pil Søker- og opptakstall

SØKER- OG OPPTAKSTALL

Søker- og opptakstall

Søkertall NOM 2007

StudiumAntall studie-
plasser
Ant.søkn.Prioritet
   1.2.3.4.5.6.
Branningeniør35238363733302125
Prosess- og energi 25141332213131216
HMS-ingeniør35181343630221111
Sjukepleier, Stord 9064496111931078441
Sjukepl.1006181469884735549
Allmennlærer, Stord 90265735337292114
Førskolel.utd., Stord60306664847342914
Fagl.prakt.est.Stord308328208865
Matematikk, år15497144248
Utvikling., Stord15971518151449
Nautikk301473430218158
Økonomi og adm. 1004301324139404736
Musikk bach., Stord20861781114107
Samfunns.utv.10152291521191913
Kunst og håndv., år1510922142012109
Engelsk, Stord 201082122151169
Kroppsøving, Stord 20168253221211710
Musikk, Stord15941014201166
Samfunnsfag, Stord 15981319158129
 7404014837652547476389299

Studium/Årstall200520062007
Allmennlærer816973
Faglærer i praktiske og estetiske fag241928
Førskolelærer487366
Bachelor i samfunns- og utv. Studier19029
Bachelor i musikk141417
Musikk – årsstudium13510
Engelsk – årsstudium101621
Utviklingsstudier – årsstudium41215
Idrett – årsstudium363325
Samfunnsfag – årsstudium62213
Matematikk – årsstudium--7 *
Kunst & håndverk – årsstudium--22 *
Sjukepleie Stord1037896
Sjukepleie Haugesund200176146
HMS-ingeniør322834
Prosess- og energi ingeniør173033
Branningeniør555236
Øk/adm132138132
Nautikk183334

* = Nytt studium

Lokalt opptak 2007

FagAntall 1. prioritets-
søkere
Master IKT-i-læring91
PPU-Y96
PPU-A100
Realfagskurs241

Søkertall NOM 2006

StudiumAntall studie-
plasser
Ant.søkn.Prioritet
   1.2.3.4.5.6.
HMS-ingeniør35147283315231112
Brann-ingeniør35233522630252220
Maskin/Pros. & energi2512830231419810
Nautikk3012633201816117
Øk.adm.1004091384747343129
Sjukepleier - Stord9065278134881166758
Sjukepleier - Hgsd.10064817612164678346
Allmennlærer90306695845282021
Førskolelærer60313735442362324
Naturfag årsstudium15437117524
Faglærer prak.est.fag306919119877
Engelsk årsstudium2011016221991411
Kroppsøving årsstudium20173331822162114
Musikk årsstudium107751412897
Musikk, bachelor20811415141557
Samfunnsfag, årsstudium2011622152114118
Utviklingsstudier, årsstudium2010312141515139
Spansk, årsstudium20149381917191211
 3883843655499473370305

StudiumSøkertall (1. prioritet)
(NOM-2006)-00-01-02-03-04-05-06
Sikkerhet t.o.m. 20046857928391  
HMS (tidl. sikkerhet)     3228
Brann (tidl. sikkerhet)     5552
Maskin/Pros. & energi15202621261730
Nautikk44403429321833
Øk.adm.154153152156131132138
Sjukepleier - Stord71116949211310378
Sjukepleier - Hgsd.167203221216216200176
Allmennlærer1141401111101068169
Førskolelærer47524643584973
Naturfag årsstudium    597
Faglærer prak.est.fag36363832342419
Engelsk årsstudium  192471016
Kroppsøving årsstudium  1334353633
Musikk årsstudium  151619135
Musikk, bachelor     1414
Samfunnsfag, årsstudium     622
Allmennlærer + IKT i læring     9*
Samfunns- og utviklingsstudier, bachelor     19*
Utviklingsstudier, årsstudium     412
Spansk, årsstudium     4738

* = Ikke utlyst

Lokalt opptak 2006

FagAntall studie-
plasser
Antal søkt
Master IKT2063
PPU-Y2094
PPU-A20136
Veil.ped (NB: Søknadsfrist 25. mai)6016
Barne og ungdom5555
Psykisk helsearbeid70106
Realfagskurs 220
Røyrkonstruksjonarbeid 43
Elektro 49

Søkertall - NOM 2005

Studium
Antall
studie-
plasser
Ant.
søkn.
Prioritet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
HMS (tidl. sikkerhet)
35
130
32
25
16
12
8
7
Brann (tidl. sikkerhet)
35
265
55
41
32
36
19
24
Maskin/Pros. & energi
20
85
17
19
8
12
7
7
Nautikk
30
96
18
14
28
5
8
4
Øk.adm.
100
433
132
74
53
33
38
23
Sjukepleier - Stord
90
685
103
122
96
115
82
49
Sjukepleier - Hgsd.
100
750
200
103
74
90
91
80
Allmennlærer
60
344
81
65
48
31
35
28
Førskolelærer
45
261
49
37
47
34
17
15
Naturfag årsstudium
20
30
9
1
8
4
2
2
Faglærer prak.est.fag
30
93
24
15
14
6
10
4
Engelsk årsstudium
20
84
10
17
11
5
7
11
Kroppsøving årsstudium
20
183
36
29
21
22
17
10
Musikk årsstudium
10
91
13
14
9
14
7
11
Musikk, bachelor
20
74
14
12
13
6
13
4
Samfunnsfag, årsstudium
20
110
6
26
12
15
17
8
Allmennlærer + IKT i læring
20
40
9
11
2
6
3
2
Samfunns- og utviklingsstudier, bachelor
20
89
19
9
10
13
11
6
Utviklingsstudier, årsstudium
20
68
4
6
11
7
7
8
Spansk,årsstudium
20
165
47
31
16
13
10
11
 
4081
883
672
527
480
408
314

Studium Søkertall (1. prioritet)
(NOM-2005)
-00
-01
-02
-03
-04
-05
Sikkerhet t.o.m. 2004
68
57
92
83
91
HMS (tidl. sikkerhet)
32
Brann (tidl. sikkerhet)
55
Maskin/Pros. & energi
15
20
26
21
26
17
Nautikk
44
40
34
29
32
18
Øk.adm.
154
153
152
156
131
132
Sjukepleier - Stord
71
116
94
92
113 
103
Sjukepleier - Hgsd.
167
203
221
216
216
200
Allmennlærer
114
140
111
110
106
81
Førskolelærer
47
52
46
43
58
49
Naturfag årsstudium
5
9
Faglærer prak.est.fag
36
36
38
32
34
24
Engelsk årsstudium
19
24
7
10
Kroppsøving årsstudium
13
34
35
36
Musikk årsstudium
15
16
19
13
Musikk, bachelor
14
Samfunnsfag, årsstudium
6
Allmennlærer + IKT i læring
9
Samfunns- og utviklingsstudier, bachelor
19
Utviklingsstudier, årsstudium
4
Spansk,årsstudium
47

Søkertall - NOM 2004

Studium

Ant. stud. pl.

Ant. søkn.

1.
prio

2.
prio

3.
prio

4.
prio

5.
prio

6.
prio

Sjukepleie, Stord

90

744

113

134

113

119

88

62

Sjukepl., Haugesund

100

820

216

146

105

97

87

54

Allmennlærer,Stord

90

452

106

88

68

58

32

31

Førskolelærer, Stord

60

229

58

32

42

21

23

11

Fagl.prakt.est.Stord

30

110

34

20

21

9

7

5

Nautikk

30

124

32

21

19

18

6

8

Økonomi og adm.

100

461

131

68

49

52

41

30

Ingeniør, sikkerhet

70 285 91 45 30 26 24 18
Ingenør, maskin 25 101 26 26 9 7 10 8

Engelsk, Stord

20

81

7

14

16

10

6

9

Kroppsøving, Stord

20

168

35

22

20

20

16

15

Musikk, Stord

20

105

19

23

16

7

12

8

Samfunnsfag, Stord

20

107

16

17

21

14

12

9

Naturfag, Stord

20

45

5

7

8

4

5

4

 

 

3832

889

663

537

462

369

272

 

Studium Søkertall (1. pri.)
(NOM-2004) 1999 2000 2001 2002 2003 2004
Sikkerhet
66
68
57
92
83
91
Elektro
20
22
25
-
-
0
Maskin
19
15
20
26
21
26
Øk.adm.
130
154
153
152
156
131
Sykepleier - Stord
70
71
116
94
92
113 
Sykepleier - Hgsd.
158
167
203
221
216
216
Allmennlærer
141
114
140
111
110
106
Førskolelærer
69
47
52
46
43
58
Nautikk
39
44
40
34
29
32
Faglærer prak.est.fag
36
36
38
32
34
Engelsk årsstudium
19
24
7
Kroppsøving årsstudium
13
34
35
Musikk årsstudium
15
16
19
Samfunnsfag årsstudium
16
Naturfag årsstudium
5

Lokalt opptak 2004

Sommerkurs

1999

2000

2001

2002

2003

2004

 

 

1.prio

1.prio

1.prio

1.prio

1.prio

1.prio

218002

Sikkerhet

36

55

61

48

61

64 

218004

Elektro

12

7

14

-

-

-

218012

Maskin

9

6

16

23

21

27 

 

57

68

91

71

82

91 

218353

Nautikk

36

31

19

26

17

20 

 

Søkertall - NOM 2003

Studium

Ant. stud. pl.

Ant. søkn.

1.

prio

2.

prio

3.

prio

4.

prio

5.

prio

6.

prio

Sykepleie, Stord

90

641

92

103

83

92

57

44

Sykepl., Haugesund

100

812

216

121

76

86

58

53

Allmennlærer,Stord

90

473

110

87

67

42

31

26

Førskolelærer, Stord

60

262

43

52

39

30

13

11

Fagl.prakt.est.Stord

30

148

32

32

25

11

16

6

Nautikk

30

143

29

28

24

15

7

12

Økonomi og adm.

90

522

156

66

63

41

42

31

Ingeniør, sikkerhet

70 281 83 40 22 22 21 19
Ingenør, maskin 25 105 21 22 13 10 9 7

Engelsk, Stord

20

119

24

16

15

16

12

5

Kroppsøving, Stord

20

182

34

23

28

16

15

10

Musikk, Stord

20

135

16

22

14

17

12

10

 

 

3823

856

612

469

398

293

234

 

Studium Søkertall (1. pri.) % Endring
HSH 02-03
(NOM-2000) 1999 2000 2001 2002 2003  
Sikkerhet
66
68
57
92
83
-9,8
Elektro
20
22
25
-
-
-
Maskin
19
15
20
26
21
-19,2
Øk.adm.
130
154
153
152
156
2,6
Sykepleier - Stord
70
71
116
94
92
-2,1
Sykepleier - Hgsd.
158
167
203
221
216
-2,3
Allmennlærer
141
114
140
111
110
-0,9
Førskolelærer
69
47
52
46
43
-6,5
Nautikk
39
44
40
34
29
-14,7
Faglærer prak.est.fag
36
36
38
32
-15,8
Engelsk årsstudium
19
24
26,3
Kroppsøving årsstudium
13
34
161,5
Musikk årsstudium
15
16
6,7

 

Lokalt opptak 2003

 

Videreutdanninger

2003/04

2002/03

 (søkertall eksterne søkere)

 1.prio

 1.prio

Fjords & Glaciers 17 10
Sykepleie for akutt kritisk syke 29 --

PPU

136

136

Psykososialt arbeid for barn og unge 48 --
Master IKT 51 --
Veiledningspedagogikk 33 35
Biologi 11 --
Estetiske fag 2 1
Samfunnsfag 9 16
Spesialpedagogikk 29 48
Småbarnspedagogikk 1 3

Sommerkurs

1999

2000

2001

2002

2003

 

 

1.prio

1.prio

1.prio

1.prio

1.prio

218002

Sikkerhet

36

55

61

48

61

218004

Elektro

12

7

14

-

-

218012

Maskin

9

6

16

23

21

 

57

68

91

71

82

218353

Nautikk

36

31

19

26

17

Påbyggingsstudier 1999 2000 2001 2002 2003
  1.prio 1.prio 1.prio 1.prio 1.prio
218890 Sikkerhetsøkonomi 48 40 26 35 48

 

 

Opptakstall - NOM 2002

Studium Ant. stud. pl. Ant. søkn. 1.prio 2.prio 3.prio 4.prio 5.prio 6.prio
Høg.ing, sikkerhet 70 274 92 43 27 21 17 16
Høg.ing., maskin 25 111 26 25 14 9 12 4
Økonomi og adm. 90 541 152 59 51 53 43 38
Sjukepleiar, Stord 90 554 94 105 64 82 52 38
Sykepl., Haugesund 100 656 221 104 68 50 63 47
Allmennlærar 90 482 111 77 59 46 41 38
Førskulelærar 60 265 46 46 45 32 22 14
Nautikk 30 178 34 33 35 19 9 5
Fagl.prakt.estetiske fag 30 140 38 31 18 19 6 8
Engelsk årsstudium  20  110  19  21  13  5  12  7
Kroppsøving årsstudium  20  161  13  20  19  25  22  12
Musikk årsstudium  20  129  15  11  10 13   13  12
3601 861 575 423 374 312 239

 

Studium Søkertall (1.pri.)
Endring - HSH
2001-2002
(NOM-2000) 1999 2000 2001 2002
Sikkerhet 66 68 57  92 %  + 61.4%
Elektro 20 22 25  - %    -
Maskin 19 15 20  26 %  +  30%
Øk.adm. 130 154 153  152 %  likt
Sykepleier - Stord 70 71 116  94 %  -  19%
Sykepleier - Hgsd. 158 167 203  221 %  + 8,9%
Allmennlærer 141 114 140  111 %  -  20,7%
Førskolelærer 69 47 52  46 %  -  11,5%
Nautikk 39 44 40  34 %  -  15%
Faglærer prak.est.fag   36 36  38 %  +  5,6%
Engelsk årsstudium        19 %   nytt
Kroppsøving årsstudium        13 %   nytt
Musikk årsstudium        15 %   nytt

 

Lokalt opptak 2002
Sommerkurs: 1998 1999 1999 2000 2001 2002
1.prio 1.prio 1.prio 1.prio
218002 Sikkerhet 101 64 36 55 61  48
218004 Elektro 76 54 12 7 14   -
218012 Maskin 82 54 9 6 16  23
259 172 57 68 91  71
218353 Nautikk 93 68 36 31 19  26

Påbyggingsstudier: 1998 1999 1999 2000 2001 2002
1.prio l.prio l.prio l.prio
218007 Sikkerhetsfag 12 19 19 18 14  -
218890 Sikkerhetsøkonomi 55 48 48 40 26  35

 

Sist oppdatert: 27.04.2007